Κυριακή, 26 Οκτωβρίου 2014

Μετά από ένα κακό ξεκίνημα και τρεις σερί ήττες, ο Ατρόμητος πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του, κερδίζοντας τον Αχελώο Αγγελοκάστρου με 3-0 στο Αντίρριο.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, αλλά κράτησαν το μηδέν στην άμυνα που ήταν το κύριο ζητούμενο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν και στο 69’ ύστερα από σέντρα του Παπαποστόλου και γυριστή κεφαλιά του Αλεξόπουλου έγινε το 1-0. Στο 78’ ο Αλεξόπουλος εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Κάκκου και με σουτ στη κίνηση νίκησε τον Τσιλίκα. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 83’ με τον 15χρονο Πλυταριάς να κάνει ωραία ενέργεια και με αριστερό σουτ να νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Ατρόμητος: Καραδήμας, Κάκκος Β., Αποστολόπουλος, Καρακώστας, Δημητρόπουλος, Ζαχαρόπουλος(82’Πλυταριάς), Σκανιάς, Πετσίνης(63’Μπίμπας), Αλεξόπουλος, Γεράνιος(88’ Καραδήμας), Παπαποστόλου.

Αχελώος Αγγελοκάστρου: Τσιλίκας, Ταμπάκής(80’ Σερμετζέλης), Μπούζας, Μπετσίκας, Ξανθόπουλος, Βαγενάς, Αριστόπουλος, Ράμμος, Τζαμαλής,Μήτσος(59’ Κωνσταντίνου),Καραλής(80’ΚαραλήςΣ.)