Δευτέρα, 22 Δεκεμβρίου 2014

Με νίκη έκλεισε τις επίσημες αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Φλόγα για το 2014, καθώς επικράτησε με 3-0 της Δόξας Καινούριου στο γήπεδο του Δοκιμίου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Φλόγα ήταν καλύτερη και προηγήθηκε στο 27΄ με γκολ του Νούλα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Τζουλιάνο Μούτσα έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Φλόγα ηταν καλύτερη, αλλά στο 52΄ οι φιλοξενούμενοι έιχαν την ευκαιρία να μειώσουν, μετά απο Κάθετη του Μπλάνη και πλασέ του Τζωρτζόπουλου που πέρασε λίγο άουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καρίμπας εκτέλεσε κόρνερ και ο Ζαχαράκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Στα αξειοσημείωτα η συμμετοχή του 14χρονου Νιτσάκη.

Ρόκος, Τραγουλιάς, Καλοκαίρης, Ζαχαράκης, Κουρσάρης, Καντάνης, Μούτσα, Κόκκαλης(82΄ Κοκώνης), Καρτσακλής (85΄ Μακρής) Καρίμπας (87΄ Νιτσακης)

Ευθυμίου, Κόκκαλης Γ, Κωνσταντίνου, Μπισμπίκης, Γκορόγιας (46΄ Σούσα), Σαλμάς, Στρεμμένος (62΄Τζωρτζόπουλος Δ.) Κακούρης, Γιώτης (70΄ Καρόπουλος, Μπλάνης και Τζωρτζόπουλος Σ.